taavi

Kuidas majanduskasv ja vabaturumajandus mõjutavad inimeste heaolu

november 22, 2015

21. novembril toimunud TEDxTartu konverentsil rääkis Taavi Tillmann sellest, kuidas majanduskasv ja vabaturumajandus võivad ohustada Eesti elu, heaolu ja jätkusuutlikkust.

hqdefault (1)

Finnish Booze Day

november 10, 2015

Poes käimine võib vahest olla väljakutse ka laste jaoks.

Airplane-DrinkingProblem

Kuidas alkoholi juua???

november 2, 2015

K_Kasak

Kadri Kasak: alkohol on kui truu koer, keda armastame, kuigi ta on meid igast otsast purenud

oktoober 26, 2015

Kadri Kasak kirjutab Postimehe arvamusportaalis sellest, kuidas me kõik oleme vähemal või suuremal määral alkoholist sõltuvad. Sõltuvusest on siiski võimalik vabaneda ning esimene samm alkoholist sõltumatuse saavutamiseks on probleemi tunnistamine.

A-party-of-young-people-wallpaper-alcohol

Noored alkoholist sõltumatuks

oktoober 9, 2015

Kadri Kasak kirjutas noorsootöö ajakirjas MIHUS, kuidas igaüks meist saab aidata Eesti noortel alkoholist sõltumatuks jääda ning seeläbi aidata kaasa tervema ja edukama põlvkonna kasvule.

intsikurmu

Teistele festivalidele eeskujuks

september 27, 2015

Sellel aastal külastasin aastatega üha populaarsemaks muutuvat Eestis toimuvat muusikafestivali nimega Intsikurmu festival. Intsikurmu festival on suurepärane näide sellest, et muusikafestivali on võimalik teha ka teisiti.

müürileht

Müürileht nüüdsest alkoholivaba

september 20, 2015

“Algavale nädalavahetusele läheme vastu teatega, et Müürilehe lugejatele head soovides otsustasime alates septembrikuust lõpetada leheveergudel alkohoolsete jookide reklaamimise. Kuna alkoholireklaam ei ole Eestis veel keelustatud, soovime selle žestiga valitsusele kindlat meelt ja julgust nimetatud seaduse vastu võtmisel, et inimesed saaksid oma tarbimisharjumusi välja kujundada alkoholitööstuse huvidest sõltumatult.”

onepill

Salajane ravim joomasööstu vastu

september 10, 2015

Kati Külm kirjutab dokumentaalfilmist “One Little Pill” (2014, USA), mis räägib alkoholismi imeraviks tituleeritud Sinclair’i meetodist, mis põhineb opioidiretseptoreid blokeerivatel ravimitel naltreksoonil ja nalmefeenil. Kuid kas alkoholisõltuvuse ravi on tegelikkuses ka nii lihtne nagu dokumentaali tegijad sellel paista lasevad?

ülekuulamine

Ülekuulamine

september 6, 2015

“Mis mõttes sa ei joogi???”
“Kas sa oled autoga?”
“Kas sul on antibiootikumid peal?”
“Kas sa oled rase?”
Kinoteatri poisid on väga vaimukalt kujutanud nii mõnelgi meist tuttavat olukorda. Kui tulevikus keegi teile sarnaseid küsimusi esitab, siis otsige oma telefon välja ja näidake seda videot.

11219590_929255187168824_4758015488602382938_n

Kultuurne joomine algab kodust

september 5, 2015

Müürilehe veebiväljaandes kirjutab Marta Velgan, kuidas kodune kasvatus ning laste ja vanemate vahelised suhted võivad mõjutada inimeste tulevasi alkoholi tarbimise harjumusi.

Vaata vanemaid postitusi →