K_Kasak

Arstina kultuuri ravimas

märts 25, 2014

Kadri Kasak
kadrikasak@gmail.com

 Kadri isa on alkohoolik, vanaisa oli muidugi ka. Kadri ise ei ole, pole lihtsalt seda geenialleeli. Kadri sõber, kel on šarmi, mõistust ja energiat maailma vallutada, hoopis valutab seda – ka tema on alkohoolik. Kadri töötas ükskord intensiivraviosakonnas põetajana – pooled patsientidest olid joodikud.

Kadri ei teadnud aastaid, kuidas selle alkokahjude ennetamisevärgiga pihta hakata. Tahtis küll, aga isegi ei osanud loota, et midagi on võimalik päriselt uutateha. Ühel päeval kohtus ta aga inimestega, kes olid lugenud asju (põhiliselt teaduskirjandust) ning tutvustasid võimalusi ühiskonna alkoholilembuse vähendamiseks. Ta vaimustus. Ta sai aru, et ainult arstid ei ole need, kes ravida saavad. Meie kõik, kes me oleme osa sellest kultuurist ja ühiskonnast, saame midagi ära teha selle kultuuri ravimiseks. Jah, just kultuur on meil haige, viinast läbiimbunud, ja Kadri ise peab olema nii palju enamat kui arst. Ta peab olema ühiskonna see osa, mis eeskuju näitab ja teed rajab.

Suuremat eufooriat kui Eesti alkovaesemaks muutmine ei suuda tekitada temas miski. Sest õige asja ajamine tekitab õige inimese tunde – see tunne on mõnus.

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Share on Google+0

Kommentaarid

kommentaari