Kas klaas õlut või üks pitsa lõik?

november 16, 2014

 Ülekaalulisus on tänapäeva arenenud riikides üks olulisemaid terviseprobleeme, mis on paljude haiguste üheks olulisemaks riskiteguriks ning seeläbi kärbib oluliselt tervena elatud aastaid. Seetõttu on riikide valitsused ja erinevad tervishoiuorganisatsioonid pannud palju ressurssi selle alla, et tõsta inimeste teadlikkust sellest mida ja kui palju nad peaksid tarbima, et head tervist tagada. Mida ei ole peetud oluliseks inimestele  rõhutada on see, et ka suurenenud alkoholi tarbimine on kaasa aidanud ülekaalulisuse epideemia süvenemisele.

Nimelt 1 gramm alkoholi annab kehale 7 kcal. Võrdluseks 1 gramm süsivesikuid omab pea poole vähem kaloreid, kõigest 4 kcal ning 1 gramm rasva natuke rohkel kui alkohol, 9 kcal. Kui toiduainete ja mittealkohoolsete jookide puhul kehtib Euroopa Liidus juba aastaid kohustus märkida peale toitainete sisaldus ja energiaväärtus, siis alkoholitoodete puhul selline kohustus puudub. Mingil veidral põhjusel käsitletakse Euroopa Liidus, sealhulgas Eestis alkoholitööstust täieliku erandina.

Et illustreerida ilmekalt seda, kuidas alkohol panustab meie igapäevasesse kaloraaži, toome siinkohal välja Arizonas tegutseva personaaltreeneri Lucas James’i poolt loodud joonised, kus on ära märgitud, kui palju keskmine USA elanik alkoholi näol kilokaloreid sisse joob ning lisaks on võrdluseks toodud ka toiduained, mille toiteväärtus on teatud alkoholitoodetega võrdväärne.

1415215016463_wps_32_Alcohol_Weight_Gain_Infog

 

1415214931040_wps_30_Alcohol_Weight_Gain_Infog

 

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Share on Google+0

Kommentaarid

kommentaari