Päriselt hea või Pavlovi refleks?

september 26, 2014

Kati Külm
katikylm@hotmail.com

 See laul, Nouvelle Vague “Too Drunk to Fuck“, on mulle kohe algusest peale meeldinud, juba sellest ajast, kui ma seda esimest korda kuulsin ja ilmselt meeldib ka edaspidi. Noh on kohe selline mõnus tšill ja tekitab peo tuju. Läheks teeks kohe mõned veinid. Nojah mulle sai see laul kohe hea tükk aega meeldida nii, et ma ei mõelnud selle sisu üle pikemalt järgi. Nüüd mulle meeldib see laul isegi rohkem, aga hoopis teistel põhjustel. Minu meelest on see äärmiselt huvitav, kuidas igas mõttes ebameeldiv ja mitte soovitav olukord võib meis tekitada tunde, et see on äge. Selles mõttes, et nii palju kui mina olen aru saanud, siis purjus olek võib olla nauditav, aga liiga purjus on LIIGA purjus “too drunk”. Ja “too drunk to fuck”  liiga purjus, et seksida, no see on ju igas mõttes täiesti ebalahe. Aga mõnusa meloodia ja maheda häälega, pluss alkoholi visalt kaduva positiivse kuvandiga, tekitab see laul tunde (vähemalt minus), et purjus olla on lahe. Ja kui juba nii purjus olla, et “too drunk to fuck”, siis tihti peetakse seda ikka väga heaks peoks. Ma saan väga hästi aru, et selline olukord nagu laulu sõnad kirjeldavad, ei ole üldse lahe, aga tunne tekib ikkagi. Tingitud refleksid.

Tingitud reflekside mees Ivan Pavlov tegi katseid ja sai isegi väikse auhinna nende avastamise eest – Nobeli preemia. See pole see Pavlov, kelle nime kannab viimasel ajal populaarne kook. Ivan Pavlov tegi kookide asemel hoopis sellise katse, et andis koertele süüa, söök tekitas süljeerituse ja samal ajal helistas kellukest. Lõpuks oli nii, et kellukese helin ilma toiduta tekitas koeral süljeerituse. Ehk siis piisavalt palju koos mõjudes vajaliku reaktsiooniga (toit-süljeeritus) võib mingi stiimul põhjustada reaktsiooni, mis tegelikkuses ei ole absoluutselt vajalik (kelluke-süljeeritus).

Nüüd, kus ma olen korduvalt oma peas analüüsinud ja ka üles kirjutanud, et too drunk ja eriti veel too drunk to fuck EI OLE OK JA LAHE, kuulan seda laulu uuesti. Tundub ikka päris mõnus laul olevat, ikka tahaks veini jooma minna.

PS! originaalis laulab seda laulu Dead Kennedys.

Went to a party, I danced all night

I drank sixteen beers and I started up a fight

But now I am jaded, You’re out of luck

I’m rolling down the stairs

Too drunk to fuck

 

Too drunk to fuck, Too drunk to fuck

Too drunk, to fuck

I’m too drunk, too drunk, too drunk to fuck

 

I love your stories, I like your gun

Shooting out truck tires, Sounds like loads and loads of fun

But in my room, Wish you were dead

You ball like the baby In Eraserhead

 

Too drunk to fuck, Too drunk to fuck

Too drunk to fuck

I’m too drunk, too drunk, too drunk to fuck

 

Too drunk to fuck

Hmm

Too drunk to fuck

I’m too drunk, too drunk, too drunk to fuck

 

Oh je suis trop bourrée

Pour baiser

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Share on Google+0

Kommentaarid

kommentaari