Teistele festivalidele eeskujuks

september 27, 2015

Marta Velgan
marta.velgan@gmail.com

 Foto autoriks on Mikk Lemberg

Eelmisel suvel kirjutasin oma kogemusest Positivuse festivalil ning sellest, kuidas kogu festival erinevate (alkoholi)brändide turundusest nõretas. Isegi kui käsi alkoholi järele ei sirutunud, oli raske Tuborgi ja Jägermeistri reklaami ignoreerida. Sellel aastal külastasin aastatega üha populaarsemaks muutuvat Eestis toimuvat muusikafestivali nimega Intsikurmu festival. Intsikurmu festival on suurepärane näide sellest, et muusikafestivali on võimalik teha ka teisiti. Erinevalt Positivusest ei torkanud Intsikurmu festivalil silma ühtegi vilkuvat värvilist bännerit ega muid reklaamividinaid, kui välja arvata mobiilset krediitkaarti pakkuva firma flaierid ning lõõgastumisala. See muidugi ei tähenda, et Intisikurmu festival oleks olnud alkoholivaba, seda mitte. Kohapeal pakuti pea igas telgis mõne väikesema pruulikoja käsitööõllesid ning inimesed tarbisid kesvamärjukest hea meelega. Üllatusena puudusid Intsikurmu festivalilt aga Eesti õllehiiud. Samuti võis festivali toetajate hulgast leida mitmeid õlletootjaid. 

Postimehele antud intervjuus selgitas Intsikurmu festivali eestvedaja Mihkel Kübar: “Intsikurmul pole juba sellist reklaami tringel-trangelit nagu Positivusel. Meil on toetajad, kes on olnud nõus sellega, et säilitame festivali ajal metsa puhtuse ega riku suurte PVC-bänneritega siinset looduslikku ala. Kasutame kaunistamiseks palju puitu ja valgustame metsailu nägemiseks ka öösel kogu ala. Me ei tüüri Adidase pallimere ja OlyBeti sportsbar’i poole, mis muusikast väga kaugel on. Tahame metsapargi säilitada ja toome esile, et inimesel on siin ruumi olla. Külastaja ei pea trügima, vaid saab taamal rahus head muusikat kuulata ja nautida. See on meie eesmärk!”

Tõesti, õhkkond Intsikurmul oli väga mõnus. Eestlasele omaselt oli võimalik mõne puu alla varjuda, et sealt segamatult head muusikat nautida. Kui aga tunne oli natuke sotsiaalsem, sai teistega slackline’il mõõtu võtta, maitsvat Eesti toitu nautida või metsamatkadel osaleda ning kui tunne juba väga kindlaks muutus isegi lava ees tantsu lüüa. Ruumi oli küll ja veel! Kuigi Intsikurmu festival on Postitivusega võrreldes kordades ja kordades väiksem, on Eesti mõistes tegemist keskmise suurusega muusikaüritusega. Intsikurmu festival on hea näide sellest, et kui väga tahta on võimalik korraldada muusikafestival ka selliselt, et iga nurga peal ei proovi mõni bränd alateadlikult sinu aju vallutada. Kui ei usu, siis tule järgmisel aastal festivalile ja veendu selles ise!

 

 

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Share on Google+0

Kommentaarid

kommentaari