Tudengipäevadest

juuli 8, 2014

Marta Velgan
marta.velgan@gmail.com

 Kuigi meie kodukootud alkoholiteemaline blogi on tegutsenud kõigest mõned kuud, oleme saanud palju positiivset tagasisidet. Kuid mis veelgi positiivsem, on meie postitused jõudnud ka nö õigete inimesteni.

20. mail ilmus Liisa postitus sellest, kuidas tema ja ta sõbrad Tartu Kevadpäevade üritustel auhinnaks suures koguses alkoholi said ning kuidas tema meelest võiks Ülikooli Kultuuriklubi tudengikultuuri eestvedajana kostitada tulevikus tudengeid tervisesõbralikumate auhindadega. Selle postituse peale võttis Liisaga ühendust Tartu sügis- ja kevadpäevade projektijuht Tiit Pikk ning soovis meiega kokku saada. Juuni alguses kohtusimegi Tartu Tudengipäevade värske projektijuhiga ning jagasime temaga oma mõtteid.

Saku on Tartu sügis- ja kevadpäevade üks suuremaid sponsoreid, kes lisaks tasuta toodetele toetab üritust ka suure rahasummaga. Kuna teist nii mastaapset toetajat on raske leida, jäävad suure tõenäosusega Carlsbergi Groupile kuuluva Saku Õlletehase reklaamid kaunistama Tudengipäevi ka tulevikus. Küll aga on korraldajad üha enam mõelnud sellele, et erinevate võistluste auhinnad võiksid tulla teistelt toetajatelt. Eriti teretulnud on auhinnad, mis toetavad tervislikku ja kultuurset tudengielu – näiteks spordiklubidelt, kinodelt, teatritelt jt. Kuna tervislikke eluviise edendava organisatsioonina on EAÜS pidanud ebaeetiliseks alkohoolsete jookide andmist auhinnaks, on Tudengipäevade korraldajad pakkunud meile nende asemel Saku mittealkohoolseid tooteid. Paljude teiste Tudengipäevade ürituste kaaskorraldajad ei ole sellisest võimalusest võib-olla teadlikud, mistõttu lubas peakorraldaja, et tulevikus pakutakse kõikidele kaaskorraldajatele auhindadeks kas mittealkohoolseid või alkohoolseid jooke.

Positiivne on see, et Tudengipäevade korraldajad peavad  üritustel osavõtjate turvalisuse tagamist väga oluliseks, eriti arvestades, et mõned neist on ohtlikud ka ilma alkoholijoobeta. Nii näiteks kontrollitakse enne paadirallit ja karsummi kõigi osalejate alkoholijoobe olemasolu ning end alkohoolsete jookidega kostitanud osalejaid võistlustulle ei lubata. Ka pubiralli olemus on muutunud: kui varasemalt oli põhirõhk alkoholi tarbimisel aja peale, siis nüüd on eesmärgiks erinevates punktides ülesannete lahendamisel saadud punktide kogumisel.

Tänapäevast tudengikultuuri seostatakse tugevalt rohke alkoholi tarvitamisega, mistõttu on Ülikooli Kultuuriklubi töö väga tänuväärt, näidates, et tudengielu seisneb rohkemas kui igal nädalavahetusel purjujoomises. Jõudu ja jaksu neile Tartu Sügispäevade korraldamisel!

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Share on Google+0

Kommentaarid

kommentaari