Seksuaaltervise töögrupp – Eesti Arstiteadusüliõpilaste Selts

Seksuaaltervise töögrupp

Mida me teeme?

Seksuaaltervise töögrupp on pühendunud seksuaal- ja reproduktiivtervise edendamisele Eestis. Kuna teema on niivõrd lai ja mitmekülgne, leiavad kõik midagi meelepärast! Meie töögrupis on võimalik õppida seksuaaltervise seminaride lektoriks, et anda koolinoortele vahvaid ja teaduspõhiseid seminare erinevatel seksuaaltervisega seotud teemadel. Neile, kes soovivad tegeleda täiskasvanutega, on eraldi võimalus keskenduda naudinguga seotud teemade edasiandmisele Orgasmilabori kaudu. Meie juures leiavad tegevust ka sotsiaalsest aktivismist huvitatud tudengid, sest tegeleme aktiivselt huvikaitsega ja seksuaaltervise teenuste kättesaadavuse kaitsmisega. Samas ei unusta me omaenda liikmete heaolu ning seega toimuvad meil tihti toredad siseõhtud ja ühisüritused nagu näiteks filmiõhtud ja postitantsu trennid.

Mis on meie üritused-projektid?

Meil on kaks põhilist seksuaalhariduslikku projekti – seksuaaltervise seminarid koolinoortele ja orgasmilabor, mis on pigem suunatud noortele täiskasvanutele. Sügiseti toimub seksuaaltervise lektorite koolitus, mis on kõigile avatud. Orgasmilabori lektoriks on võimalus saada siis, kui kogemustepagas koolinoortega on juba võrdlemisi suur.

Meil toimub aasta jooksul mitmeid üritusi, kuid traditsiooniks on saanud HIV/AIDS päev ja IDAHOTB. HIV/AIDS päev toimub iga aasta 1. detsembril ning iga aasta oleme lähenenud veidi erinevalt. Näiteks oleme teinud kampaania, et inimesi julgustada end tasuta testima perearsti juures ning ka HIV-positiivse inimese kogemuslugu jagamise õhtu. IDAHOTB on teisisõnu International Day Against Homophobia, Transphobia and Biphobia ning toimub iga aasta 17. mail. Selle puhul oleme korraldanud näiteks soo tunnustamise infoõhtu.

Kuidas meiega liituda?

Kui oled juba Seltsi liige, siis kirjuta töögrupi juhile nora@eays.ee või assistendile scora.act@eays.ee! 

Kui sa ei ole veel Seltsi liige, siis leiad Seltsiga liitumiseks info siit.

Töögrupi juht

Eva Haavel
nora@eays.ee
+372 528 7011

Töögrupi teenused
Orgasmilabor
Seksuaaltervise loeng

Töögrupi üritused
HIV/AIDS-i päev
IDAHOTB