Kaisukaruhaigla – Eesti Arstiteadusüliõpilaste Selts

Kaisukaruhaigla

Miks teenust tellida?

Kaisukaruhaigla on lasteaedadele, -haiglatele ja algklassidele mõeldud projekt, mille eesmärgiks on vähendada laste hirmu arstide ees ning tutvustada lastele veidi esmaabi. Seda just mängides!

Iga laps mõtleb oma mänguasjale välja haiguse, mille ravimiseks tuleb pöörduda arsti(tudengi) poole, kelle vastuvõtud toimuvad kaisukaruhaiglas. Valges kitlis arst kuulab stetoskoobiga mängulooma kopse ja südant, seob kinni haavu, kirjutab välja retsepte ning vajadusel teeb süste või saadab lisauuringutele. Samuti saavad lapsed ise ka proovida üksteise peal lihtsamaid esmaabivõtteid, näiteks haava sidumisi.

Laps on mängus lapsevanema rollis ning omab olukorra üle kontrolli – tema tuleb oma haige mänguasjaga arsti juurde ja saab konsultatsiooni käiku kõrvalt jälgida. Enne kui kaisukaruhaigla oma uksed avab, räägitakse lastega arsti juures käimise kogemustest ja hirmudest seoses arstidega – alles seejärel asume hirme sõbralikult ja mänguliselt eemale peletama.

Mis teemasid käsitletakse?

  • Hirmud arsti külastusel
  • Arstil käimise kogemused
  • Lihtsamad ravivõtted (kaisukarul nt haavade sidumine, südame kuulamine)
  • Arstiameti tutvustus

Teenusest lühidalt

Kestus: 60 min
Hind: Tartu linna lasteaedadele ja Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinikule tasuta. Algklassidele 30 eurot. Väljaspool Tartut lisandub transpordikulude hüvitamine
Lisainfo: kaisukaruhaigla@eays.ee

Korraldav töögrupp