top of page
IMG_7098.jpg

Mentorlusprogrammi koordinaator

Annika Arrak

mentor@eays.ee

Mentorlusprogramm

Mentor aitab uuel seltsikal jalule saada ning tutvustab talle seltsi igapäevaelu, et leida igale inimesele just neile kõige sobivam koht. Saab vastused küsimustele nagu „Aga miks need inimesed üldse teevad seda, mida nad teevad?“, „Mis on Seltsi tegemistes sellist, et see tõmbab kümneid inimesi koos ühise eesmärgi nimel panustama ning pärast paneb suure naeratuse näole?“ ning „Kuidas saan mina aru, kuhu ma Seltsis kuulun ning mida ma päriselt seal teha tahaks?“ Koos mentoriga on palju lihtsam mõista, kuidas Selts toimib ning milliseid võimalusi seal pakutakse. Lisaks saab ka palju nippe ja näpunäiteid, kuidas õpinguaastatest viimast võtta.

Mida mentorlusprogramm endast kujutab?

Mentorlusse kaasatakse ühe osapoolena Seltsi kogenumaid liikmeid alates teisest kursusest, kes saavad oma teadmisi ja kogemusi Seltsist jagada teisele osapoolele. Uusi Seltsiga liitujaid kutsutakse mesilasteks ning nemad pannakse paari pikema „staažiga“ liikmetega. Ühe mentorluse grupi moodustavad tavaliselt kaks mentorit ja 3-5 mesilast, kes pannakse omavahel kokku huvide alusel. Mentorid tutvustavad mesilastele Seltsi toimimist, julgustavad neid Seltsi töös kaasa lööma, vastavad küsimustele nii Seltsi kui ka arstiõppe kohta ja kutsuvad võimalusel mesilasi endaga üritustele kaasa.

Kuidas saada endale mentor?

Mentorlusprogramm alustab juba augusti lõpus, et koguda kokku võimalikult palju aktiivseid Seltsikaid uuteks mentoriteks. Seltsiga liitudes määratakse mesilasele automaatselt mentor, kui ta just liitumisankeedil ei avalda soovi mentorist loobuda. Mõne aja jooksul loome mentorluse grupid, kus toimub edasine tegevus.

 

Küsimuste korral pöördu julgelt mentorlusprogrammi koordinaatori Annika Arraku (mentor@eays.ee) või asepresidendi siseasjade alal Frida Brit Noori (vpi@eays.ee) poole.

bottom of page