top of page

Teadliku toitumise töötoad

Miks loengut tellida?

Eestlased on Euroopas esirinnas varajases haigestumises südame- ja veresoonkonnahaigustesse ning on teada, et juba iga neljas esimesse klassi astuv laps Eestis on rasvunud või ülekaaluline. Tervislike toiduvalikute tutvustamisega on oluline alustada varakult, sest just lapse- ja noorukieas omab harjumuste kujundamine kõige kinnistavamat mõju. Selles eas kujunenud söömisharjumused mõjutavad suuresti inimese arengut ning füüsilist ja vaimset heaolu terve elu.

Töötubasid viivad läbi kaks meditsiinivaldkonna üliõpilast, kes on lisaks õpingutel omandatud teadmistele läbinud Tervise Arengu Instituudiga (TAI) koostöös korraldatud koolituse noorte toitumise ning sellega seotud probleemide, sealhulgas söömishäirete teemal.

Töötuba on 90 minutit pikk ning mõeldud esmajoones 7.-9. klassi õpilastele. Töötoal on läbiv teema, millele aktiivtööde raames keskendutakse. Vajadusel oleme läbi viinud 45 minutit kestvaid veebitöötubasid. Samuti saame töötoa sisu kohandada 4.-12. klassidele ning teha soovi korral praktilist osa koos süüa valmistades (sel juhul eeldame kokandusklassi olemasolu).

Mis teemasid käsitletakse?

  • Tervisliku toitumise alustalad 

  • Keskkonnasõbralik toitumine 

  • Liha- ja kalafoor 

  • Toiduraiskamine 

  • Mahe ja kodumaine

Loengust lühidalt:

Kestus: 90 min
Hind: 60€ (Tartust väljas lisanduvad transpordikulud)
Lisainfo: toitumine@eays.ee

Korraldav töögrupp:

Keskkonnatervise töögrupp

Screenshot 2023-08-21 at 12.40.56.png

Kasulikud lingid

Toitumine.ee 
Nutridata.ee 
Kliimasõbralikud kooliköögid

Elly, 8. klass: “Minu unistuste toitumise tund on selline, et natuke räägitakse ja saab ka süüa. Oleks lahe ja silmiavardav, kui saaks teada mõningaid huvitavaid fakte (nt kui palju eestlasi viskavad aastas toitu ära). Tunde võiksid läbi viia noored inimesed.”

bottom of page