top of page

Seksuaaltervise töögrupp

Seksuaaltervise töögrupp on pühendunud seksuaal- ja reproduktiivtervise edendamisele Eestis. Meie töögrupis on võimalik õppida seksuaaltervise seminaride lektoriks, et anda koolinoortele vahvaid ja teaduspõhiseid seminare erinevatel seksuaaltervisega seotud teemadel. Neile, kes soovivad tegeleda täiskasvanutega, on eraldi võimalus keskenduda naudinguga seotud teemade edasiandmisele Orgasmilabori kaudu. Meie juures leiavad tegevust ka sotsiaalsest aktivismist huvitatud tudengid, sest tegeleme aktiivselt huvikaitsega ja seksuaaltervise teenuste kättesaadavuse kaitsmisega. Samas ei unusta me omaenda liikmete heaolu ning seega toimuvad meil tihti toredad siseõhtud ja ühisüritused nagu näiteks filmiõhtud ja postitantsu trennid.

Sekstervisejuhatus.jpg
00-Egert_Hiie.jpg
Egert Hiie
Seksuaaltervise töögrupi juht
nora@eays.ee
+372 5400 4616
Kuidas töögrupiga liituda?
Võta ühendust meie töögrupi juhiga meili või Facebooki teel.
NESCE.jpg

Meil on kaks põhilist seksuaalhariduslikku projekti – seksuaaltervise seminarid koolinoortele ja orgasmilabor, mis on pigem suunatud noortele täiskasvanutele. Sügiseti toimub seksuaaltervise lektorite koolitus, kuhu saab tulla iga soovija. Orgasmilabori lektoriks on võimalus saada siis, kui kogemustepagas koolinoortega on juba võrdlemisi suur.

Meil toimub aasta jooksul mitmeid üritusi, kuid traditsiooniks on saanud HIV/AIDS päeva üritus ja IDAHOBIT päeva üritus. 

HIV/AIDS päeva üritus toimub iga aasta 1. detsembril ning iga aasta oleme lähenenud veidi erinevalt. Näiteks korraldasime 2019. aastal kampaania, et inimesi julgustada end tasuta testima perearsti juures. Selles osalesid ka Eesti kuulsused nagu näiteks Hendrik Sal-Saller ja Helen Kõpp. Testimise normaliseerimise vajadus tuleneb sellest, et halvemate prognooside kohaselt ei ole kuni 40% HIV-positiivseid inimesi Eestis oma HIV staatusest teadlikud. See tähendab seda, et inimesed võivad pahaaimamatult nakkust edasi kanda oma partnerile.

2020. aastal tegime infoõhtu meditsiinitudengitele, kus HIV-positiivne inimene jagas oma kogemusi tervishoiusüsteemis. Ühest küljest saime rõõmustada, et 90-ndatest on toimunud suur edasiminek, kuid teisalt jagas ta ka küllaltki kurbi ja hiljutisi kogemusi tervishoiutöötajatega. Teadlikkus HIV-positiivse patsiendi õigest käsitlemisest on tulevasele arstile oluline, sest see aitab vältida elupäästva ravi pooleli jäämist.

2022. aastal korraldasime samuti infoõhtu, mida seekord viis läbi nakkushaiguste arst Kerstin Aimla. Rääkisime HIV levikust, suurematest riskirühmadest ning muidugi ka ravist ja profülaktikast.

Kuna hetkel on suurim HIV levimus heteroseksuaalsete keskealiste inimeste seas siis

oleme mõtisklenud, et kuidas selle sihtgrupini jõuda. Kuna oleme tudengiorganisatsioon, siis

see on üsnagi keeruline. Seega, kui soovid kaasa mõelda, siis tule sügissemestril mõnele seksuaaltervise töögrupi koosolekule, kus seda kindlasti arutame!

image.png
image.png
Pride ürituse banner.png

IDAHOBIT on akronüüm, mis tähendab International Day Against Homophobia, Transphobia and Biphobia. Teisisõnu on see rahvusvaheline päev, mis on pühendatud LGBT+ inimeste diskrimineerimise ja vihkamise vastu. IDAHOBIT-i tähistatakse igal aastal 17. mail. Samal päeval 1990. aastal eemaldas Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) homoseksuaalsuse rahvusvahelisest haiguste registrist. 

IDAHOBIT-l on rahvusvahelisel tasandil iga aasta erinev teema, kuid oleme endale jätnud vabaduse ka ise teemat valida. 

IDAHOBIT banner.png

2021. aastal korraldasime koostöös Eesti LGBT ühinguga infoõhtu soo tunnustamise protsessist Eestis, kuhu kaasasime nii transsoolisi inimesi, Eesti LGBT ühingu esindaja kui ka günekoloog-endokrinoloogi, kes soo tunnustamisega tegeleb. Varasemalt oleme korraldanud näiteks kooseluseaduse teemalist infoõhtut filmiõhtu Genialistide klubis ja Facebooki profiilipildi muutmise kampaania. 

Kõigi vahvad ideed järgmisteks üritusteks IDAHOBIT raames on väga oodatud! 

bottom of page