top of page
IMG_6253.jpg

EAÜSis võtame me tunnustamist väga tõsiselt - hea sõna pole kunagi raisatud.

Meil on 4 auliiget, kes on andnud eriti suure panuse Seltsi arengusse. 

Igal aastal jagame koostöös Tartu Kultuurkapitaliga välja Sihtkapitali stipendiume, mis on mõeldud eriti tublide Seltsikate tunnustamiseks. 

Lisaks on siia lehele toodud autasud, mille EAÜS on saanud läbi aastate.

Tunnustamine

Auliikmed

Elina Osi

2023. aasta kevadisel Üldkoosolekul auliikmeks valitud Elina oli EAÜSis välisvahetuse juht ning omab suurt kogemust meie katuseorganisatsioonis IFMSAs.
Auliikmeks valiti Elina aga Seltsi senise ajaloo suurima ürituse - IFMSA General Assembly March Meeting 2023 peakorraldajaks olemise eest. Üritus tõi Eestisse üle 800 arstitudengi pea 90 erinevast riigist ning suuresti tänu Elina juhtimisele ja suurele teadmistepagasile sai see üritus võimalikuks.

IMG-4501.jpg

Priit Tohver

2021. aasta kevadisel üldkoosolekul valitud Priit Tohver oli EAÜSis nii pressiesindaja kui asepresident välisasjade alal.

Priit oli oma seltsi-aastatel silmapaistev liige, kirjutades mitmeid artikleid ja pöördumisi seksuaal- ja rahvatervise vallas ning panustades tohutult organisatsiooni arengusse. Ta oli üks Seltsi esimese strateegia koostamise eestvedajaid ning võttis Seltsis olles südameasjaks ka liikmete arengu. Pärast lõpetamist on ta toetajaliikmena panustanud Seltsi arengusse ja tegemistesse, jäänud Seltsile toeks ning liikmeid hea sõnaga motiveerinud. Lisaks on Priit pidanud ka kõrget kohta meie katusorganisatsiooni International Federation of Medical Students’ Associations (IFMSA) juhtkonnas 2016/2017 a Euroopa regiooni juhina.

Priitu iseloomustavad kõige paremini tema enda sõnad: “Oskus unistada ja julgus unistada valjult on see, mis minu meelest eristab juhtfiguure lihtsalt tublidest tegijatest.”

Urmas Siigur

 

2013. aasta kevadisel üldkoosolekul valiti EAÜSi auliikmeks Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse esimees Urmas Siigur.

Urmas Siigur on tudengisõbralik ja väga avatud suhtleja. Ta on panustanud Maarjamõisa mõisahoone EAÜSi kasutusse andmisesse ja EAÜSi toetusfondi loomisesse. Samuti on ta aidanud rahalise toetuse leidmisega erinevatele EAÜSi projektidele nii Kliinikumilt kui ka Haiglate Liidult.

Siigur aitas kaasa sellele, et 2013. aasta aprillis allkirjastati Haiglate Liiduga toetusleping 5000 euro ulatuses. Lisaks eelmainitule on Urmas Siigur nõustanud Seltsi juhatust finantsküsimustes.

Veendunud üliõpilaste toetajana on ta öelnud, et ilma üliõpilasteta oleks Tartu Ülikooli Kliinikum lihtsalt üks väikelinna haigla. “Kui ülikool on oma õpilastele justkui alma mater, siis Kliinikum võiks minu meelest olla arstitudengitele kui almus pater,” rääkis Siigur üldkoosolekul.

Screenshot 2023-08-21 at 12.25.06.png

Joel Starkopf

EAÜSi esimeseks auliikmeks valiti 2011. aasta sügisesel üldkoosolekul toonane arstiteaduskonna dekaan professor Joel Starkopf, kes on tudengite ja EAÜSi ettevõtmisi alati toetanud.

“Elu arstiüliõpilastega ja nende keskel on olnud väga värvikas. Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsist hakkasin rohkem ettekujutust saama pärast seda, kui asusin täitma teaduskonna dekaani kohuseid. Esimene suurem aktsioon oli abiarsti määratlemine iseseisva tervishoiutöötajana. Kirgliku tegevuse tulemusena on see tänaseks hästi õnnestunud ja üliõpilased oodatud abijõud haiglates. Hästi tehtud!” on Starkopf kommenteerinud arstitudengite tegevust raamatus „Seltsis segasem – Eesti Arstiteadusüliõpilaste Selts 25“. “Liialdamata võib öelda, et ilma Seltsi aktiivsuseta oleks välisvahetuse, sporditegevuse ja üliõpilaste teadusürituste organiseerimine teaduskonnas rohkem kui tagasihoidlik.”

Screenshot 2023-08-21 at 12.30.37.png

Sihtkapitali stipendium

Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsi sihtkapital on asutatud 2013. aasta märtsis eesmärgiga edendada Eesti arstiõppe arengut ja arstiteaduse üliõpilaste ühiskondlikku aktiivsust ning aidata kaasa Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsi põhikirjaliste eesmärkide saavutamisele.

Allfondist makstakse stipendiume, mille eesmärgiks on toetada aktiivseid noori, kes on lisaks õppetööle panustanud Eestis antava arstiteaduse õppetöö kvaliteeti, Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsi tegevusse või Tartu ülikooli arstiteaduskonna arengusse ning kes on andnud märkimisväärse panuse Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsi visiooni, et maailma kõige tervemad ja õnnelikumad inimesed elaksid Eestis, täitumisse. EAÜSi sihtkapitali statuudiga saab tutvuda siin.

2024. aasta stipendiumite saajate otsuse tegi EAÜSi sihtkapitali komisjon koosseisus dr Priit Tohver, Irina Panova, dr Elina Osi, Annika Alavere ning EAÜSi president Kristiina Tideman.

EAÜSi sihtkapitali stipendiumi laureaadid 2024:

Greete Jakobson

Keitlin Pirn

Karl-Sten Kõrgmaa

 

2023. aasta stipendiumite saajate otsuse tegi EAÜSi sihtkapitali komisjon koosseisus prof Joel Starkopf, dr Priit Tohver, Irina Panova, dr Elina Osi ning EAÜSi president Doris Poolamets.

EAÜSi sihtkapitali stipendiumi laureaadid 2023:

Triin Pirso

Annika Õunapuu

Liisa Marie Kerner

2022. aasta stipendiumite saajate otsuse tegi EAÜSi sihtkapitali komisjon koosseisus prof Joel Starkopf, dr Priit Tohver, Irina Panova, dr Helen Reim ning EAÜSi president Margus Lomp.

EAÜSi sihtkapitali stipendiumi laureaadid 2022:

Helen Kasemaa

Grete Haube

Emma Anni Koppel

 

2021. aasta stipendiumite saajate otsuse tegi EAÜSi sihtkapitali komisjon koosseisus prof Joel Starkopf, dr Urmas Siigur, Irina Panova, dr Helen Reim ning EAÜSi president Helen Kasemaa.

EAÜSi sihtkapitali stipendiumi laureaadid 2021:

Ann Leen Mahhov

Berit Mägi

Evamaria Elisabet Keränen

2020. aasta stipendiumite saajate otsuse tegi EAÜSi sihtkapitali komisjon koosseisus prof Joel Starkopf, dr Urmas Siigur, Irina Panova, dr Helen Reim ning EAÜSi president Ann Leen Mahhov.

EAÜSi sihtkapitali stipendiumi laureaadid 2020:

Taur Lillestik

Aana-Liisa Kaste

Triinu Johanna Lume

2019. aasta stipendiumite saajate otsuse tegi EAÜSi sihtkapitali komisjon koosseisus prof Joel Starkopf, dr Urmas Siigur, dr Nikolai Põdramägi, dr Mann Randaru ning EAÜSi president Evamaria Elisabet Keränen.

EAÜSi sihtkapitali stipendiumi laureaadid 2019:

Kelly Hiibus

Toora Alliksoo

Keidi Suursaar

2018. aasta stipendiumite saajate osas tegi otsuse EAÜSi sihtkapitali komisjon koosseisus prof Joel Starkopf, TÜ Kliinikumi juhatuse esimees dr Urmas Siigur, dr Helen Reim, dr Nikolai Põdramägi ja EAÜSi president Anu Parvelo.

EAÜSi sihtkapitali stipendiumi laureaadid 2018:

Lona-Liisa Pruks

Alice Hiie

Liis Kibuspuu

2017. aasta stipendiumite saajate osas tegi otsuse EAÜSi sihtkapitali komisjon koosseisus prof Joel Starkopf, TÜ Kliinikumi juhatuse esimees dr Urmas Siigur, dr Helen Reim, dr Nikolai Põdramägi ja EAÜSi president Aurora Ursula Joala.

EAÜSi sihtkapitali stipendiumi laureaadid 2017:

Anni Ruul

Anu Parvelo

Siim Rinken

2016. aasta stipendiumite saajate osas tegi otsuse EAÜSi sihtkapitali komisjon koosseisus prof Joel Starkopf, TÜ Kliinikumi juhatuse esimees dr Urmas Siigur, dr Rille Pihlak, dr Nikolai Põdramägi ja EAÜSi president Siim Rinken.

EAÜSi sihtkapitali stipendiumi laureaadid 2016:

Aurora Ursula Joala

Marie Kaivo

Mann Randaru

2015. aasta stipendiumite saajate osas tegi otsuse EAÜSi sihtkapitali komisjon koosseisus TÜ arstiteaduskonna toonane dekaan prof Joel Starkopf, TÜ Kliinikumi juhatuse esimees dr Urmas Siigur, dr Nikolai Põdramägi, dr Rille Pihlak ning EAÜSi president Elinor Õunap.

EAÜSi sihtkapitali stipendiumi laureaadid 2015:

Julius Juurmaa

Anette Ottesson

Liis Puis

2014. aasta stipendiumite saajate osas tegi otsuse EAÜSi sihtkapitali komisjon koosseisus TÜ arstiteaduskonna toonane dekaan prof Joel Starkopf, TÜ Kliinikumi juhatuse esimees dr Urmas Siigur, dr Nikolai Põdramägi, arst-resident ja ENÜ juhatuse liige Rille Pihlak ning EAÜSi president Marta Velgan.

EAÜSi sihtkapitali stipendiumi laureaadid 2014:

Merle Väli

Teele Meren

Priit Tohver

EAÜSi sihtkapitali on oodatud annetusi tegema kõik, kelle südameasjaks on Eesti tervishoiusüsteemi jätkusuutlikkus ning kes unistavad sellest, et maailma kõige tervemad ja õnnelikumad inimesed elaksid Eestis.

Makse saaja: SA Tartu Kultuurkapital

Konto nr:

EE2510 101020 5205 0006 (SEB Pank)

EE092200 2210 1137 9347 (Swedbank)

Selgitus: Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsi sihtkapital + annetaja isikukood (tulumaksusoodustuse saamiseks)

EAÜSi autasud

2022. aasta

 • Eesti Noorteühenduste Liidu tunnustus Ukraina noorte heaolu toetamise eest Eestis

 • Aasta õppeteo auhind abiarstinduse süsteemi arendamise eest

 

2021. aasta

 • Eesti Noorteühenduste Liidu auhind “Aasta tegu” – EAÜSi projekt “Sügise Plaan”

 

2020. aasta

 • OLE ROHKEM. Auhinnad 2020 aasta tegu – EAÜSi elundidoonorluse projekt “Elupäästev kingitus”

 

2019. aasta

 • OLE ROHKEM. aasta suurima ühiskondliku mõjuga tudengiorganisatsioon

 • Eesti Noorteühenduste Liidu organisatsiooni hing – Aana-Liisa Kaste (Eesti Arstiteadusüliõpilaste Selts)

 • Eesti Noorteühenduste Liidu aasta noorteprojekt – Keskkonnanädal 2019 (Eesti Maaülikooli Keskkonnakaitse Üliõpilaste Selts, Eesti Arstiteadusüliõpilaste Selts, Bioteaduste Üliõpilaste Selts, Eesti Lennuakadeemia Üliõpilasesindus ja Matemaatika-Informaatika Tudengiselts)

 • IFMSA Rex Crossley auhinna 10 parima hulgas – Vaimse tervise loengud

 

2018. aasta

 • Eesti Noorteühenduste Liidu organisatsiooni hing – Anu Parvelo (Eesti Arstiteadusüliõpilaste Selts)

 • Eesti Noorteühenduste Liidu aasta noorteprojekt – Vaimse tervise loengud (Eesti Arstiteadusüliõpilaste Selts, EPSÜ – Eesti Psühholoogiaüliõpilaste Ühendus, Eesti Noorte Vaimse Tervise Liikumine ja Lahendus.net)

 

2017. aasta

 • Tervisliku tudengiorganisatsiooni mudeli lisatase 1

 • IFMSA Rex Crossley auhinna 10 parima hulgas – “Tervisliku tudengiorganisatsiooni mudel”

 • Tartu tudengiorganisatsioonide koostöövõrgustiku OLE ROHKEM. aasta tudengiorganisatsioon

 • Tartu tudengiorganisatsioonide koostöövõrgustiku OLE ROHKEM. aasta tegu – “Visioonikonverents”

 • IFMSA Euroopa regiooni projektilaada 5 parima seas – “Vaimse tervise koolitused arstitudengitele”

 

2016. aasta

 • IFMSA Activities Fair I koht – rahvatervise töögrupi vaimse tervise loengute projekt

 • Eesti Noorteühenduste Liidu preemia Kõige Noorem

 • IFMSA Rex Crossley Awardi II preemia – “Ühised noored”

 

2013. aasta

 • Eesti Noorteühenduste Liidu 2013. a silmapaistev noorteprojekt – “Kõige pisem aitaja” ja “Vaktsineerimine – meie laste tervem tulevik”

 • Eesti Noorteühenduste Liidu 2013. a parim koostööprojekt – EAÜS ja MUG Eesti “E-Health – Integration of IT and Medicine”

 • Eesti Noorteühenduste Liidu 2013. a silmapaistev koostööprojekt – EAÜS ja AS Baltics Restaurants Estonia “Tervem koolitoit – iga päev!” ning EAÜS ja Tallinna Kesklinna Valitsus “Südameteemaline tervisepäev Tallinna kesklinna lasteaedadele”

 • Eesti Noorteühenduste Liidu eriauhind – Kõige Aktiivsem Projektitaja 2013

 

2012. aasta

 • Tartu ja Tartumaa aasta vabaühendus

 • Programmi Euroopa Noored Eestis ellu viidud noorteprojektidest aastatel 2010–2012 parim projekt “Kultuuri sõlmed”

 • Tartu linna aasta noorteorganisatsiooni nominent

 • Tartu aasta noorte projekti nominent – “Mina usun Eesti meditsiini tulevikku”

 • Eesti Noorteühenduste Liidu parima noorteprojekti I-II koht – “Mina usun Eesti meditsiini tulevikku”

 • Eesti Noorteühenduste Liidu organisatsiooni särts – Kirke-Hellen Kukumägi (EAÜSi jätkusuutlikkuse töögrupi juht 2012/2013)

 • Projektikonkursi “Tähed särama” nominent– rahvatervise töögrupi projekt “Kõige pisem aitaja”

 • Karl Suure Euroopa rahvusliku vooru I koht noortevahetus “Kultuuri sõlmed” ja Eesti esindamine Karl Suure galal Aachenis, Saksamaal

 

2011. aasta

 

 • Tartu linna noorte aasta tegu

 • Tartumaa noorte ettevõtmine – abiarstinduse süsteem

 • Tartumaa kodanikeühenduse nominent

bottom of page