top of page

Välisvahetuse töögrupp

Töögrupp koondab endas neid, kes tunnevad huvi teiste riikide kultuuri ja keelte vastu ning soovivad oma silmaringi avardada ja korraldada meeldejäävat välisvahetust ja sotsiaalprogrammi sissetulevatele tudengitele. Igal suvel sõidavad paarkümmend meie teaduskonna tudengit kuuks ajaks mõnda välisriiki praktiseerima ning sama palju välistudengeid tuleb meile Tartusse.

Mida me teeme?

Tudengite välisvahetust korraldatakse EAÜSi katuseorganisatsiooni IFMSA (International Federation of Medical Students’ Associations) loomisest ehk 1951. aastast alates. EAÜSi välisvahetuse töögrupp tegeleb nii kliinilise kui teadusliku välisvahetuse korraldamisega. Rahvusvahelisel tasemel osaleb välisvahetuse töögrupi töös aktiivselt üle 90 riigi ning igal aastal praktiseerib välismaal antud programmi raames enam kui 15 000 tudengit üle maailma. Tegevust jätkub aasta läbi, eelkõige suvel, kuna välistudengid saabuvad Eestisse just juulis ning augustis. Kaasa lööma on oodatud kõik, kel tahtmist rahvusvahelises seltskonnas mõnusalt aega veeta, võõrkeeli praktiseerida ja uusi tutvusi leida.

Pilt-teksti-sisse-768x508.jpg
001_Välisvahetus.jpeg
Mari Liis Sukk ja Keitlin Pirn
Välisvahetuse töögrupi juhid
neo@eays.ee
+372 53073254
Kuidas töögrupiga liituda?
Võta ühendust meie töögrupi juhiga meili või Facebooki teel.

Välisvahetuse töögrupi kogu töö keskendub Eesti tudengite välismaale saatmisele ning välistudengite Eestis vastuvõtmisele. Selleks korraldame välisvahetust tutvustavaid õhtuid ning seejärel avame konkursi välisvahetusse kandideerimiseks

Peale seda tegeleme tudengite dokumentidega, korraldame neile erinevaid koolitusi ning lahendame jooksvaid muresid. Sissetulevatele tudengitele organiseerime majutuse, toitlustuse ning sotsiaalprogrammi koos kontaktisikutega, kelle roll on välistudengite küsimustele vastata, neid igatmoodi aidata ning nendega koos aega veeta. 

Screenshot 2023-08-22 at 12.00.18.png
bottom of page