top of page

Rahvatervise töögrupp

Rahvatervise töögrupi tegevusvaldkond on väga lai - on ju meie eesmärgiks õpetada igas eas inimesi tervislikke valikuid tegema ning enese ja oma kaaslaste tervise suhtes tähelepanelikud olema. Sellest lähtuvalt oleme suunanud oma tegevused erinevatele vanuserühmadele, pakkudes sobilikke projekte nii lasteaialastele kui juba soliidses eas inimestele. Töögrupiliikmete ühiseks sooviks on, et maailma kõige terviseteadlikumad ja õnnelikumad inimesed elaksid Eestis ning selle eesmärgi suunas püüdleme ühiselt iga päev.

Pere noorimatele pakume kaisukaruhaigla teenust, mille raames külastatakse lasteaedasid või lastekliinikut, kus üheskoos läbi mängu arsti tööga tutvust tehakse. Koolinoortele on suunatud vaimse tervise projekt, mille käigus vajaliku koolituse saanud tudengid arutlevad noortega vaimse tervise teemadel. Lisaks on koolidesse siirdumas ka Uimastite Crash Course, mis sai tuule tiibadesse hoopis tudengipäevadelt. 

Vaktsineerimise projekti lektorid annavad vastavateemalisi loenguid peamiselt perekoolides, et tulevastele lapsevanematele sel peadpööritaval perioodil tuge pakkuda. 

Projektide kõrval pöörab rahvatervise töögrupp tähelepanu ka tervisenäitajate skriiningule. Kõige suuremaks ürituseks on Diabeedipäev, mille raames käiakse üle Eesti erinevates kaubanduskeskustes soovijatel tasuta veresuhkrut mõõtmas.

00.lysandralippa.jpg
Lysandra Lippa
Rahvatervise töögrupi juht
npo@eays.ee
+372 5300 7221

Kuidas töögrupiga liituda?

Võta julgelt ühendust töögrupi juhiga meili või Facebooki teel.

Traditsioonilised üritused

Diabeedipäev

14. november on tuntud üle maailma diabeedipäevana, mis keskendub diabeedi kohta teadlikkuse tõstmisele. Selle raames annavad paljud tervishoiuorganisatsioonid ja meditsiiniga seotud seltsid oma panuse kodanike haigusteadlikkuse arendamisesse ning veresuhkru monitooringusse avalike tasuta mõõtmiste kaudu. Seda on ka 2011. aastast saati teinud EAÜS’i rahvatervise töögrupp erinevates kaubanduskeskustes üle Eesti.

Üritusele eelneb koolitus arstitudengitele, kus räägitakse kokkuvõtlikult diabeedi olemusest ja problemaatikast ning tehakse praktiline koolitus glükomeetrite kasutamise kohta. Iga-aastasel heategevuslikul üritusel saavad oma glükomeetri kasutamist, suhtlemis- ja nõustamisoskusi lihvida ning väärtuslikku kogemust omandada ligi sada arstitudengit esimesest kuuenda kursuseni. 

2020. aastal loodi epidemioloogilise olukorra tõttu Diabeedipäeva ürituse asemel veebileht, kust võib leida kasulikku informatsiooni ja põnevaid kogemuslugusid. 

IMG_20221112_104408.jpg
680CB7A6-6BAF-4CAF-98D4-123842B84F9D_1_201_a.jpeg
bottom of page