top of page

Keskkonnatervise töögrupp

Keskkonnatervise töögrupp tegutseb selle nimel, et Seltsi jalajälg oleks võimalikult väike ning teadlikkus keskkonnatervisega seotud teemadest pideval tõusuteel. Kolme tegutsemisaastaga on meil jõudnud tekkida juba nii traditsiooniks kujunenud projekte kui ka põnevaid plaane tulevikuks, siiski on küllalt ruumi ka uutele toredatele ideedele, mis meid oma eesmärgile lähemale viiks. Keskkonnasõbraliku seltsi loomiseks oleme koostanud keskkonnasäästliku tegevuse juhendi, mis keskendub peamiselt sündmuste korraldamisele. 

Et meie tegevuse ja põhimõtetega oleks kogu Selts nõus, oleme kirjutanud kaks seisukohta: 2020. aasta kevadisel üldkoosolekul võeti vastu kliimamuutuse seisukoht ning 2023. aasta kevadel taimse toidu osakaalu suurendamise seisukoht. Need võimaldavad antud teemadel ka avalikkuse ees sõna võtta. Iga aasta kevadel valitakse kaks töögrupi liiget esindama EAÜS-i Noorte Keskkonnanõukogusse, mis ühendab keskkonnast hoolivaid tudengiorganisatsioonide esindajaid ja kuulub Keskkonnaministeeriumi alla.

00_Marta_edited_edited.jpg
Marta Helena Rebaste
Keskkonnatervise töögrupi juhi kohusetäitja
keskkonnatervis@eays.ee
+372 5305 0003
Kuidas töögrupiga liituda?
Võta ühendust meie töögrupi juhiga meili või Facebooki teel.

Üritused-projektid

Meie töögrupi alaliseks projektiks on Teadliku toitumise töötoad – aasta alguses toimub lektorite koolitus ning peale seda käivad läbi aasta lektorid koolides koolinoori (keskkonna)teadliku toitumise teemadel harimas, nooremate vanuserühmadega koos kokkamas ning toitumise ja keskkonnamõju teemalisi mänge mängimas. Samuti on plaan taaselustada projekt õhu- ja veesaaste teemaliste loengute koolidesse viimiseks, mis sai esmalt alguse juba 2021. aastal koostöös Noorte Keskkonnanõukoguga veebikoolituste näol.

Kuna tegemist on EAÜS-i uusima alalise töögrupiga, siis oleme korraldanud üritusi seinast seina, näiteks paneeldiskussiooni veganluse lahkamiseks, salvestanud episoodi haiglate keskkonnasõbralikkuse võimalustest EAÜS-i podcasti 1ÕUN6 ning juba õige varsti on koostöös spordi töögrupiga oodata rattamatka! Iga kevad osaleme aktiivselt Keskkonnanädalal, mis toimub koostöös teiste tudengiorganisatsioonidega, samuti on ühel korral keskkonnatervise töögrupp olnud esindatud Autovabaduse Puiesteel.

 

Üritustele ja projektidele lisaks saab aeg-ajalt pead tuulutada töögrupi siseõhtutel lauamänge mängides, niisama juttu puhudes või ka talvel piparkooke küpsetades. 

 

Keskkonnatervise teemad on hetkeühiskonnas järjest aktuaalsemad ning tulevaste noorte arstidena tuleb ka meil nendega varem või hiljem rinda pista – pole vahet, kas oled ökoguru või keskkonnateemade alal võhik, oled oodatud meie sekka!

Screenshot 2023-08-21 at 12.40.56.png
Screenshot 2023-08-21 at 12.40.40.png
Screenshot 2023-08-21 at 12.42.50.png
bottom of page